logo

Psycholog Sportu

Paweł Drużek

Profesjonalna Psychologia Sportu

"Lepiej jest mieć silny umysł niż naturalny talent.
Osiemdziesiąt procent gry odbywa się w umyśle"
David Lloyd

Psychologia Sportu

oraz inne aspekty życia w dobrej
kondycji psychicznej

Umów się na spotkanie
2

 Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

Metody, które wykorzystuję w swojej pracy:

 

- Coaching - sugeruję, aby przestać myśleć "mogę to zrobić" i zacząć myśleć "robię to".


- NLP (uporządkowany zbiór technik komunikacji nastawiony na tworzenie i modyfikowanie wzorców myślenia i postrzegania ludzi).


- Relaksacyjne - zwiększające możliwość skutecznego komunikowania się z własnym ciałem. Sztuka przedłużenia kariery to przede wszystkim sztuka zachowania jego zdrowia. W sytuacji obciążeń zawodniczych istotne jest opanowanie sztuki relaksu. Relaks jest reakcją demobilizacyjną organizmu, polegającą na zmniejszeniu aktywności układu sympatycznego. Charakterystyczne dla tej reakcji jest zmniejszenie zużycia tlenu przez organizm o około 10-12%, zmniejszenie częstotliwości uderzeń serca około 3 razy na minutę, zwolnienie rytmu oddychania, zmniejszenie poziomu kwasu mlekowego, wzrost częstości i intensywności fal alfa w mózgu.


- Trening koncentracji (wzmacnia zdolność skupienia uwagi na tym co istotne i obniżenia lęku podczas zawodów).


- Wizualizacyjne (wyobrażenia motoryczne, które są pochodną intelektualizacji procesu treningowego, są kluczem do sprawnego nauczania). Poprzez wyobrażenia można ćwiczyć technikę wykonania, jak również przeprowadzać "umysłową próbę startu" w oparciu o dominujący styl wyobrażeniowy, np. wzrokowy, kinestetyczny, słuchowy.


- Dialog wewnętrzny (pozytywne autosugestie, np. chcę..., mogę..., potrafię..., odblokowują źródła energetyczne i przeciwdziałają negatywnym, samoutrudniającym "przepowiedniom".


- Procedury przedstartowe (własny "rytuał" przedstartowy doprowadza do optymalnego pobudzenia i pełnej sprawności procesów poznawczych, zwiększając skuteczność startową zawodnika).

- Biofeedback

- Motywacyjne (praca nad mentalnością zawodnika to część tego, co zawodnik pokazuje na boisku, korcie, hali czy innej arenie zawodów. Niska mentalność obniża wartość sportowca.

-  inne.

Kontakt

Masz pytania? Dzwoń lub pisz śmiało :-)

Telefoniczne umawianie wizyt:

TEL: (+48) 501 390 583

MAIL: mentalnytrening@gmail.com

Tworzenie stron WWW: Design Spektrum Łódź